Таким осередком став з 1999 року музей-світлиця “Берегиня”, який на основі традицій пращурів, звичаїв, побуту пращурів, який формує зацікавленість до глибокого вивчення коріння української культури, сприяє засвоєнню спадщини свого народу та виховує на цій основі почуття національної гідності.

Профіль музею етнографічний. Експозиція створена у вигляді української хати з піччю, столом і лавами, з діжкою, ткацьким верстатом, жердками, на яких висить український національний одяг, хустини.

Музей підпорядкований Міністерству освіти та науки, молоді та спорту України, працює на громадських засадах.

Експозиційні розділи музею включають в себе:

1. “Інтер’єр української світлиці”

2. “Національний одяг українського народу”

3. “Доля рушника”

4. “Гончарна справа”

5. “Ткацтво”

6. “Сільськогосподарський інвентар”

Музей нараховує понад 250 предметів. Основними експонатами музею є предмети хатнього вжитку та інтер’єру, одяг, зразки художніх промислів з різних регіонів України. Серед унікальних експонатів – ікони, вишиті рушники, сорочки, глиняний посуд, рогачі, хлібна лопата, веретено, прядка, та інше хатнє начиння, зібране та досліджене учнями-пошуковцями. Експозиція музею постійно поповнюються новими матеріалами. В музеї проходять екскурсії, виховні заходи, навчальні заняття з предметів гуманітарного циклу: української мови та літератури, українознавства, історії України.

Музей-світлиця “Берегиня” допомагає краще опанувати історію свого краю, традиції, звичаї, побут пращурів, формує інтерес до глибокого вивчення коріння української культури, сприяє засвоєнню молодим поколінням спадщини свого народу та виховує на цій основі почуття національної гідності.

Кiлькiсть переглядiв: 399

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 23 Квітня 2024

Фотогалерея