Пам’ятка для батьків майбутніх першокласників

У психолого-педагогічній літературі дається багато рекомендацій і порад, як підтримати інтерес до навчання. Однак слід звернути увагу на ті моменти, які лежать в основі будь-яких порад.

По-перше, вступу до школи має передувати робота з підготовки дитини до навчання у школі. Очікування батьків стосовно успіхів дитини у школі можуть не виправдатися, якщо вони при її підготовленості до школи не врахували всіх аспектів цієї готовності.

По-друге, батьки зобов’язані мати віру у свою дитину. Це не означає, що вони готові до самостійності. Звичайно ж, не можна очікувати від дитини, щоб вона одразу ж робила так добре, як вам хотілося б. Основне, на що повинні націлювати увагу батьки – це виховання дитині почуття відповідальності за те, що вона робить, а також виховання почуття відповідальності. Наявність таких почуттів є запорукою успіхів у навчанні. Спочатку дії дитини незграбні й неспритні, отриманий результат ще далекий від бажаного. Проте дії дитини заслуговують на схвалення: «Ще трохи повчишся – і зовсім буде чудово», «Ти все правильно робиш, просто ось так буде ще краще. Спробуй ще раз» і т. д. Також необхідно пояснити дитині, наскільки важливо доводити розпочату справу до кінця на практиці. Не намагайтеся змусити дитину робити те, що вона недоробила, не кричіть, не погрожуйте. Спробуйте мирно і довірчо поговорити:» Ти стомився, я розумію. Трохи відпочинь і продовжуй», «Хочеш подивитися мультфільм, подивися, але потім обов’язково треба продовжити» і т. д.

По-третє, необхідно проводити всій сім’ї час разом.Уже доведено, що багато проблем зникають, коли діти проводять із батьками багато особистого часу: спільні прогулянки, сімейні свята, відвідування театру і т.д. Разом проведений час дозволяє батькам краще прислухатися до думок і почуттів дитини. Часто помилково батькам здається, що, оскільки дитина ще мала, нічого важливого вона сказати не може, отже, не слід втрачати часу. Спробуйте привчити себе уважно вислухувати дитину. Нехай вона обговорює з вами всі проблеми, що виникли в школі. Причому, якщо дитина ділиться тим, що на даний момент її найбільше хвилює, не лайте її за якісь помилки і прорахунки. Спробуйте відреагувати так, щоб зорієнтувати її, як поводитися в майбутньому. Таким чином, ви покажете свою зацікавленість в успіхах дитини і віру в її здібності. Це для дитини найкращий стимул.

Кiлькiсть переглядiв: 857

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 20 Березня 2024

Фотогалерея